טיפים לשימוש נכון בראסטיל+

לפני השימוש יש לעיין בעמודים "הוראות שימוש" "מידע בטיחותי" ו"הגבלת אחריות" באתר.

טיפים לשימוש נכון בראסטיל+:

  • מומלץ לבצע ניסוי במקום נסתר לפני תחילת השימוש כדי לוודא התאמה. לביצוע ניסוי ניתן הרטיב כמות קטנה של נייר סופג בראסטיל+ (בדומה להוראות לחפצים גדולים) ולפרוס אותו על החפץ במקום נסתר. יש לכסות עם ניילון נצמד ולהדביק את קצוותיו כדי למנוע התאדות. לאחר מספר שעות יש להסיר ולבחון את תוצאות הניסוי. כך אפשר לוודא שראסטיל+ לא יפגע בצבע או חומר תשתית. מומלץ לבצע את הניסוי בטמפרטורת חדר ומעלה (מעל 20°).
 1. מהירות העבודה של ראסטיל + מושפעת מאד מטמפרטורה. בטמפרטורה של 20 מעלות ומטה, מהירות העבודה תהיה באופן משמעותי יותר איטית מאשר בטמפרטורות גבוהות יותר. ניתן  לחמם ראסטיל+ עד לטמפרטורה של 50 מעלות לקבלת תוצאות מהירות במיוחד.
 2. לתוצאה אופטימלית חשוב להוציא את החפץ מאמבט הטבילה עם סיום הסרת החלודה- כלומר לא "לשכוח" את החפץ בראסטיל+. טבילה ממושכת מידי עלולה לפגוע במתכות רכות ובגלוון ולהשחיר פלדה. שכבה שחורה זו ניתנת לרוב להסרה עם מים וסבון, אך עלולה להיות קשה יותר להסרה מחריצים ולאחר טבילה ממושכת במיוחד.
 3. פעם ראשונה שמשתמשים בראסטיל+? שימו טיימר ובדקו כל 20-30 דקות - כך תוכלו להכיר את ביצועי החומר ולפתח חוש כמה זמן לוקחת הפעולה. לרוב החפצים (בהתאם לכמות החלודה והלכלוך ולטמפרטורה) ייקח בין שעה לשלוש שעות. יתכן שייראה כאילו אין התקדמות לאחר שעה (במיוחד בימים קרירים) - המתינו, לאחר זמן מה החלודה תתחיל להיעלם די מהר.
 4. לניקוי חפצים קטנים ועדינים במיוחד (לדוגמא חלקי שעון) ולמניעת הצטברות השכבה השחורה, ניתן לדלל ראסטיל+ במים בכדי לקבל תמיסה עדינה יותר. תמיסה זו תעבוד יותר לאט ותחזיק לפחות שימושים חוזרים, אך תהיה פחות אגרסיבית ותאט את הצטברות השכבה השחורה. דילול זה הינו באחריות הלקוח - מומלץ להיות שמרני ולבצע ניסויים. לדילול עדיף מים מזוקקים - מים אחרים עלולים להכיל חומרים אשר יפגעו בביצועיי התמיסה.
 5. טיפים להארכת תוחלת החיים של ראסטיל+:

   • הקפידו על ניקוי חפצים לפני הכנסתם לטבילה, במיוחד מלכלוך גס כמו אדמה ופירורי חלודה. ניתן לעבור על החפצים עם גרניק (מכונת שטיפה) או צינור, או עם מברשת. ככל שהתמיסה עברה יותר שימושים והתלכלכה היא תעבוד יותר לאט.
   • מנעו את התאדות החומר ע"י כיסוי אמבט הטבילה בעת השימוש (לדוגמה בניילון נצמד). אם בכל זאת מתאדה חלק מהתמיסה, ניתן להוסיף מים מזוקקים עד לקבלת הנפח המקורי. ניתן לעשות זאת משום שראסטיל+ עצמו לא מתאדה- רק המים בתמיסה מתאדים.
   • ניתן לסנן ראסטיל+ מלוכלך במיוחד, לדוגמא בעזרת פילטר קפה, כדי להוציא חלק מהלכלוכים שהצטברו בו. לניקוי זה תהיה השפעה מינימלית על תוחלת החיים של המוצר.
   • הוציאו את החפץ שמנקים מהתמיסה לאחר שהחלודה הוסרה - כך תשמרו גם על החפץ וגם על התמיסה. טבילה ממושכת מאוד (מעל יממה) עלולה לפגוע בתמיסה וכן במתכות רכות וגלוונים, ולהשאיר שכבה שחורה על פלדה.
   • יש לאחסן ראסטיל+ במקום מוצל ובכלי שאינו מתכתי - כלומר במיכל פלסטיק או זכוכית.

   לפרטים נוספים לגבי +Rustil ולהזמנה, לחצו כאן.
   שאלות? אנחנו כאן! התקשרו אלינו למספר 02-6221239 ☎.

   לא למאכל למרות שראסטיל+ הינו בטיחותי למגע, ליתר בטחון מומלץ להשתמש בכפפות אטומות, הגנת עיניים ולהשתמש במקום מאוורר יש להוציא את החפצים מראסטיל+ לאחר הסרת החלודה. טבילה ממושכת מידי עלולה לפגוע במתכות רכות ובגלוון ולהשחיר פלדה • טמפ' עבודה: מעל 20° • מכיל סבון  לפני השימוש יש לעיין בעלון בטיחות ובהגבלת אחריות באתר לאחר ניקוי כלי מטבח יש לשטוף היטב עם מים וסבון  מומלץ לבצע ניסוי במקום נסתר לפני תחילת השימוש כדי לוודא התאמה.