מדריך: ניקוי חלודה ממיכל דלק

יש לכם חלודה במיכל דלק? לפעמים מדובר בכלי-רכב שישב שנים, ולפעמים החלודה מופיעה די מהר. מה שחשוב זה לא להזניח את הבעיה - חייבים לטפל ברגע שמבחינים בחלודה, במיוחד אם מדובר בכלי-רכב בשימוש!
אז איך מנקים מיכל בנזין חלוד מבפנים - מבלי לפגוע בפח הדק של המיכל ומבלי להסתכן עם כימיקלים רעילים וקורוסיביים? הנה המדריך!

אם כל זה נשמע לכם מורכב נשמח לעזור או אפילו לנקות את המיכל בשבילכם.
לפרטים והתייעצות 02-6221239 ☎.

קודם כל, סגרו את כל היציאות של המיכל. ניתן להיעזר בצינור סיליקון ואזיקונים.

 

הניחו את מיכל הדלק בגיגית או מיכל גדול אחר כדי שמסיר החלודה לא ינזל לרצפה במקרה ויש חור במיכל הדלק. לפעמים יש חורים שנסתמו ע"י חלודה, וכשמסיר החלודה מסיים לעבוד החור נפתח. במקרה כזה סגרו את החור עם נייר דבק בינתיים, החזירו את מסיר החלודה למיכל ולאחר השלמת הניקוי גשו לתיקון.

מלאו את המיכל ב+Rustil. למה דווקא המוצר הזה?
1. הוא "אוכל" אך ורק את החלודה ולא הפח הדק של המיכל.
2. הוא לא דורש שפשוף/הברשה - שזה אחלה, כי אין דרך קלה להבריש פנים של מיכל בנזין!
3. הוא לא מפרק כמעט אף סוג של צבע (כמובן מומלץ לבצע ניסוי במקום נסתר לפני תחילת השימוש).
4. הוא לא רעיל ולא קורוסיבי - בטיחותי למגע!
5. לאחר השימוש מחזירים לבקבוק לשימוש חוזר! לגלון אחד יש קיבולת של כ-220 גרם חלודה טהורה - שזה המון!

 

אם אין לכם מספיק +Rustil למלא את המיכל עד אפס מקום, ניתן לשים גלון או שניים ואז "לסובב" את המיכל כל כמה שעות כך שלכל מקום יהיה מגע של לפחות כמה שעות עם החומר. כמובן זה יקח יותר זמן מלמלא עד אפס מקום, אבל זה יעשה את העבודה יופי-טופי.

 

תנו למיכל לשבת שעות עד יממה - או אפילו יותר אם מדובר בחלודה כבדה במיוחד או במידה ולא מילאתם עד אפס מקום ואתם "מסובבים".

 

שפכו את ה+Rustil חזרה לבקבוק בעזרת משפך לשימוש עתידי.

 

שיטפו ביסודיות את פנים המיכל עם המון מים, ואז מזגו פנימה כמות קטנה של אלכוהול 70-100% (כמו שקונים בבית מרקחת או לניקוי אלקטרוניקה). נערו או סובבו את מיכל הבנזין כדי לתת לאלכוהול להגיע לכל מקום ואז רוקנו מאלכוהול. תפקיד האלכוהול הוא לעודד התאדות המים מבלי שהמיכל יספיק להחליד מחדש לפני המילוי בבנזין. מזגו פנימה קצת בנזין, שוב נערו וסובבו אותו ושפכו את הבנזין מהמיכל.

 

עכשיו המיכל מוכן לשימוש ולהתקנה חזרה על הרכב/אופנוע. כמובן שרצוי לשקול לשים ציפוי על פנים המיכל כדי למנוע החלדה חוזרת. טיפ למניעת חלודה ללא ציפוי: תמיד לשמור על מיכל מלא - במיוחד אם הוא הולך לשבת לתקופה. אם הוא מלא בבנזין או אפילו במים הוא לא יכול להחליד, זאת מכיוון שלהחלדה צריך גם רטיבות וגם חמצן- אם המיכל מלא בנוזל כלשהוא משמע אין בו חמצן והוא לא יכול להחליד מחדש!

 

זהו, עכשיו אתם יודעים מה לעשות. זה ממש קל, ואפשר לנקות מיכל בנזין חלוד בחצר הבית ממש בלי בעיה.
אם זה נשמע לכם מורכב, תנו לנו לעשות את העבודה בשבילכם.

 

להצעת מחיר או סתם להתייעצות התקשרו למספר 02-6221239 ☎.

 

לא למאכל למרות שראסטיל+ הינו בטיחותי למגע, ליתר בטחון מומלץ להשתמש בכפפות אטומות, הגנת עיניים ולהשתמש במקום מאוורר יש להוציא את החפצים מראסטיל+ לאחר הסרת החלודה. טבילה ממושכת מידי עלולה לפגוע במתכות רכות ובגלוון ולהשחיר פלדה • טמפ' עבודה: מעל 20° • מכיל סבון  לפני השימוש יש לעיין בעלון בטיחות ובהגבלת אחריות באתר לאחר ניקוי כלי מטבח יש לשטוף היטב עם מים וסבון  מומלץ לבצע ניסוי במקום נסתר לפני תחילת השימוש כדי לוודא התאמה.